Home icon Bilgi
Numaralı Sporcu Gözlükleri Hakkında Bilgi PDF Yazdır E-Posta

GÖZÜNÜZ KORKMASIN

Yaklaşık 6 yıldır sporcugözlükleri.com öncülüğünde başlayan ve bayilerimiz ile daha da yaygınlaşan numaralı spor gözlüğü kullanımı yeni modeller ile daha çok sporcuya ulaşmaya devam etmektedir.

Resmi kayıtlarda ülkemizde 1 milyon 621 bin 349 kişi lisanslı sporcu bulunuyor. Lisanssız spor yapanlarla birlikte sayının 5 milyon kişi civarında olduğu tahmin edilmekte.

Spor dalları kendilerine özgü koruma kriterleri ve ekipmanları gerektirir. Hangi spor yapılacak olursa olsun gözler korunmaya en muhtaç ve önemli organlardandır.
Dünyaca kabul edilmiş bir koruma sistemi sayesinde spor yaparken meydana gelen göz yaralanmalarını %90 dan fazla oranda önleyebilmek mümkün olmuştur.

Özellikle basketbol ,futbol,tenis ve hentbol gibi spor aktivitelerinde göz yaralanmalarının ciddi sorunlara yol açmakta olduğu gözlemlenmiştir.

Ülkemizde son yıllara kadar bu konuyla ilgili ciddi bir çalışma yapılmadı.
Özellikle numaralı gözlük kullanmak zorunda olanlar için daha ciddi neticeler veya spora hiç başlayamama gibi üzücü olaylar sürekli yaşanıyordu. Ya güneş gözlüğünden güneş camları çıkarılarak yapılan görüşü bozuk, fazla bombeli gözlükler ya da klasik kullanım için hazırlanmış kırılınca yüze zarar verme ihtimali yüksek modeller kullanılıyordu.